Udělejte si jasno v tom, co chcete!

Jedním z největších problémů v praxi vidím, že lidé přes všechny povinnosti neumí nakládat s časem. A nedokáží si ujasnit, co chtějí.

Je to jako když se chystáte vyrazit na výlet a vezmete první loď, kterou uvidíte v přístavu. Jenže ouha, teprve v průběhu plavby zjišťujete, že míří do Grónska! Je to jistě zajímavá destinace, ale ne tak úplně pro vás. Nejste totiž příznivci ani ledu, ani lovu ryb.

Někdy se prostě vyplatí, zamyslet se nad svou plavbou životem ještě v přístavu a kompas (srdce a rozum) vzít do hrsti. :)

Často za to může výchova v rodině a systém vzdělávání, postavený na direktivním určování toho, co je správné a co není. Někdy za to může vlastní pohodlnost, nechat si ovládat život někým jiným. A možná je tam někde v podvědomí strach z nepřijetí okolím a obava ze selhání.

Dobrou zprávou je, že na to, převzít kontrolu nad svým životem není nikdy pozdě. Ani na to, udělat si jasno. Tedy zamyslet se nad tím, kam směřujete. Uvědomit si vaše potřeby a touhy.

Mít jasno, znamená vidět. Mít v hlavě cílové destinace, kam plujete. Když tohle víte, zaručuji vám jednu věc. Mnohem snáz se vám bude říkat NE. Víte totiž, co chcete!

Protože stanovování cílů a priorit je sice věc základní, ale často velmi komplikovaná, rozhodla jsem se vám situaci usnadnit. A vytvořit jednoduchého sebekoučovacího průvodce pro životní křižovatky.

S ebookem Kompas života si sami dokážete zmapovat vaši současnou situaci a určit váš další směr, od vize, cílů, až k plánovaným krokům. Můžete ho využít opakovaně, kdykoli se budete cítit ztraceni, odchýleni od vašeho směřování nebo zahlceni myšlenkami.
Je dostatečně kreativní a určitě v něm najdete dostatek inspirativních otázek k zamyšlení. Můžete si jej volně stáhnout a máte ho navěky.

Zajímalo mne, jaké praktické aha momenty nebo přínosy e-book Kompas života může přinést.

Takže možná jako Andree, které dělá potíže rozhodování, se lépe dokážete zacílit a vidět věci z jiného úhlu. Nebo získáte nadhled, uklidíte si v sobě a ukotvíte v tom, co opravdu chcete stejně jako Pavel, který má spoustu nápadů, ale věčně málo času.

Eva zase považuje plánování za klíč ke štěstí. Baví jí, když zvládá povinnosti a na druhou stranu, když si najde čas i pro sebe. Díky Kompasu života zjistila, v čem má rezervy a co chce změnit. Třeba v situacích, kdy má „jeskynní náladu“ nebo „prokrastinační orgie“. :)

Mým cílem, který je totožný s touto online verzí, je vést vás nejen k cílům, ale k laskavému sebepřijetí a tolik potřebnému vnitřnímu dialogu.

Je čas dovolených, tedy ideální doba k zastavení se. Přeji vám, abyste se neztratili ve vlnách, úkolech, ani v myšlenkách. A pokud si budete chtít rozšířit vaše sebepoznávací obzory, vemte Kompas života s sebou! Bude vám dělat skvělého průvodce na cestě.:)

Krásné léto.
Hanka

Kreativní příručka vašeho plánování.

Komentáře