Na vlnách snění

Je přirozené, že máme sny, které bychom rádi uskutečnili, jen si je možná neuvědomujeme a nebo nepamatujeme. Přispívá k tomu i náš vnitřní kritik, který odvádí svou práci a nikdy nespí:).
Většinou máme snů více a postupně se s věkem vyvíjí.
Když se vrátím do svého dětství, nejvíc moje sny utvářely osobnosti a knížky. Hltala jsem jednu za druhou a s každou z nich, jsem prožívala nejrůznější dobrodružství.
Snila jsem o dobrodružných výpravách a úžasném přátelství až za hrob. Podobném, jaké prožívala Lisa v knížce Astrid Lindgrenové Děti z Bullerbynu nebo členové klubu Rychlých šípů.
Milovala jsem Verneovky! Bujnou fantazii Julese Verna a ty nádherné černo-bílé ilustrace! Měla jsem sen, že také procestuji svět balónem, dostanu se na tajuplný ostrov a objevím úžasný podmořský život, stejně jako kapitán Nemo v knize Dvacet tisíc mil pod mořem!
Jiný svět za hranicemi všedních komunistických dnů mi také rozjasňovaly pohledy od strejdy, zasílané ze všech koutů světa. Později jsem patřila k obdivovatelkám krásných věcí, světové módy a životním stylu, zprostředkovaném osobnosti Blanky Matragi nebo tehdejšího Tv magazínu Videofashion.
Spousty mých snů se přetavily do hodnot, zájmů a podnikání. Touha po dobrodružství, objevování cizích zemí mne asi nikdy neomrzí a stále si užívám bohatý vnitřní svět svých představ.
Zkoumáním psychiky a poznávání různých typů lidí vím, že ne pro každého je snadné odhrnout prach vzpomínek, negativní výchovné vzorce a vrátit se ke svým dětským radostem. Užít si snění, imaginárně vymalovat obraz svého snu nebo jen tak se bezstarostně oddat fantazii bez vnitřních limitů. Sny a touhy naší duše nás vyživují a dodávají odvahu k dalším krokům. Jsou vnitřním balzámem a pohonem při plavbě k cíli.

Proto se nebraňte snění! Je to silný zdroj vnitřní radosti a potěšení, kdy lze dosáhnout té nejvyšší energetické vibrace a vnitřního štěstí.

Autorka ilustrace: M. Málková

Komentáře